Ilu- ja Tervisesalong Eleen

Ilu- ja Tervisesalong Eleen -

Massaž

-e1359553842629-1200x500

Klassikaline massaaž

Klassikaline massaaž on kõige traditsioonilisem ja levinum massaaziliik, kus massöör oma käte abil mõjutab inimese organismi.
Massaazi mõju organismile on mitmekülgne, eelkõige parandades vere-ja lümfiringet, mis aitab kiirendada kogu organismi ainevahetust ja aktiviseerida südame ja teiste organite talitlust. Masseerimine aitab ka leevendada lihaspingeid, suurendades lihaste elastsust ja parandades hapnikuvarustust lihastes, massaazi mõjul möödub lihaste väsimus kiiremini, kui lihtasalt puhkamisel.  Massaaz mõjub lõõgastavalt nii vaimse, kui ka füüsilise ülepinge korral.  Massaaži  põhilised vastunäidustused
– Ägedad südamehaigused
– Kasvajad
– Tugevad veenilaiendid jalgadel (jalgade massaazi puhul)
– Neeruhaigused
– Lhiajal olnud operatsioonid
– Rasedus

Kupumassaaž

Kupumassaaž on massaažiliik, kus kasutatakse erinevast materjalist (kumm, silikoon, klaas ja savi) valmistatud ja erineva suurusega kuppe. Kupumassaaži tehakse lihastele, liigestele ja punktmassaažina. Massaaži eripäraks on kuppude abil tekitatav vaakum, mis saavutatakse kuppe kehapinnale asetades. Kupumassaaž kombineeritakse klassikalise massaažiga. Selleks kasutatakse erineva suurusega kummist kuppe. Masseeriv efekt saavutatakse kupu abil tekitatava vaakumiga. Kupp imeb endasse hulgaliselt pehmeid kudesid, lihaseid ja nahka nii vertikaal- kui ka horisontaalsuunas. Selle tulemusena saab kudesid intensiivsemalt töödelda, organismi lümfi- ja vereringet ning ainevahetusprotsesse parandada. Vaakum vähendab lihaspingeid, trimmib nahka ja puhastab poore. Parandab naha funktsionaalset aktiivsust, siseorganite tööd ja verevarustust, puhastab nahka, tõstab naha kaitse- ja regeneratsioonivõimet ning akupunktuuripunktide reaktsioone. Eriti hea vahend kopsuhaiguste raviks. Kupumassaaz ei sobi raskete südame-veresoonkonna, neeruhaiguste, ägedate põletike, kunstliigeste, veenilaiendite ja erinevate nahaprobleemide ( psoriaas, erüsiipel, allergiline lööve, nahapinnast kõrgemad sünnimärgid ) puhul. Operatsioonist peaks olema möödunud 1 kuu. Menstruatsiooni ajal ei soovitata massaaži kõhule.

Laavakivimassaaž

Laavakivimassaaž on tuntud juba aastatuhandeid.  Laavakivid, mida kasutatakse, kannavad endas tule ja maa jõudu, vesi on neid lihvinud, päike on jätnud neisse oma energiat. Kivid soojendatakse enne kasutamist, nii ärkab nendes asuv ürgne jõud.  Laavakivid on tänu oma suurele rauasisaldusele väga hea soojusmahtuvusega. Raviviis tugineb India terviseõpetusele. Protseduuris on ühendatud energiakeskuste ehk tšakrate kivi- ja käsimassaaž . Kehal asuvatele tsakratele asetatakse eelnevalt soojendatud laavakivid, iga tšakra ehk organismi energiakeskus on seotud konkreetse organsüsteemi  ja emotsioonidega. Emotsioonid võivad mõjutada tšakraid ning nende kaudu vastava organi energiaringlust sellisel määral, et tervisehäire võib füüsiliselt välja lüüa.
Laavakivimassaaž on mõeldud neile, kes kannatavad stressi, unetuse, mure, lihas- või liigesevalu ning tsirkulatsioonihäirete all Lõõgastav massaaž vulkaaniliste kividega hellitab su keha ja hinge, vabastades Sind kuhjunud pingetest, mis tihtilugu on tervisehädade põhjustajateks!
Muusikateraapia abil saavutatakse harmooniline lõdvestumine. Meloodial on otsene mõju tunnetele, intellekti harmooniale, rütmile ja liigutustele, kogu füsioloogilisele aspektile.
Kuumad kivid suurendavad vere juurdevoolu ja rakkude ainevahetust ravitavas piirkonnas, samas soodustades lihaste lõdvestumist, vaigistades valutunnet ja kroonilisi põletikulisi protsesse.
Vulkaanilised kivid omavad 4 elementi: tuli, vesi, õhk ja maa. Tänu oma struktuurile ja tihedusele säilitavad valge marmor ja basalt soojust palju kauem kui teised looduslikud kivid, see võimaldab kividel sügavalt soojeneda ja anda suurepärast terapeutilist toimet. Massaaži jaoks kasutatakse kindla vormi ja suurusega lihvitud kive. Massaaži ajal on kivid noorendava, taastava ja toniseeriva mõjuga inimorganismile.

Laavakivimassaaži on soovitav teha:
ainevahetuse,
peavalude,
osteohondroosi (luu ja kasvu arengu häired)
skolioosi,
artriiti,
depressiooni häirete korral,
kroonilise väsimuse,
pingete,
rasvtõve raviks (ka. tselluliidi raviks)

Vastunäidustused:
mõne kroonilise haiguse ägenemise puhul,
bronhiaalse astma süvenemise korral,
nakkushaiguste korral
raseduse ajal
Soovitatakse ka kõigile, kes tahavad saavutada hingelist tasakaalu ning neile, kes soovivad taastada usku enesesse.

hot-stone-massage

Tselluliidimassaaž

Tselluliidimassaaž aitab aktiivainete abil vabaneda tselluliidist ja ebaesteetilistest kogumitest naha all. Tselluliit koosneb veest, rasvast ning jääkainetest, mis moodustavad organismi loomuliku protsessina naha alla omapärased kihid ning võivad tekitada nähtavaid kosmeetilisi probleeme. Massaaž koos spetsiaalsete hooldustoodetega loob soodsa keskkonna rasvade lagundamisele. Masaazi tehakse spetsiaalsete kummist kuppudega.
Tugevalt ja kuivalt tehtav massaaž kõhule, käsivartele, reitele ning tuharatele parandab vere- ja lümfiringlust, pehmendab kudesid ning aitab spetsiaalsetel hooldusainetel paremini imenduda. Massaažijärgselt kaetakse keha emulsiooniõli või tselluliidivastase kreemiga. Tselluliidikreemides sisalduvad ained elavdavad vereringet, sulatavad rasvakogumeid, eemaldavad vedelikku, tugevdavad kapillaare, on kudesid pinguldava ning vabade radikaalide vastase toimega. Pärast tselluliidimassaaži pole soovitav keha ööpäeva jooksul pesta.
Tselluliidimassaaz on varskendav ja ergutav hooldus probleemsetele piirkondadele. Tselluliidimassaazi eesmargiks on siluda nahka ja vahendada nn apelsinikoore efekti. Spetsiaalsete antitselluliidiolide aktiivsed toimeained kiirendavad rakkude ainevahetust, trimmivad nahka ning annavad heaolutunde.

Tai massaaž

Tai massaaž on rahulik, hingamise rütmis teostatav massaaž, mis parandab lihaste elastsust ja liigeste liikuvust ning vabastab vaimsest pingest. Massaaži tehnika koosneb peamiselt energialiinide ja -punktide vajutamisest, hingamistehnikast ja erinevatest venitamistehnikatest. Tihti nimetatakse Tai massaaži ka “laisa inimese joogaks”, kuna paljud võtted sarnanevad joogale ja massöör juhib masseeritavat läbi joogalaadsete positsioonide. Hea tulemus sünnibki läbi koostöö, mis põhineb tunnetusel ja usaldusel. Massaaž teostatakse spetsiaalsel matil läbi kerge venivust ja painutusi võimaldava riietuse (mis võimalusel võiks massaaži tulles kaasas olla)
– Tai massaaž pakub:
– sügavat lõdvestust läbi keha energiapunktide vabastamise
– leevendab stressi, tõstab energiataset, annab parema kehataju
– suurendab lihaste ja liigeste paindlikkust ja liikumise ulatust
– parandab rühti ja kehahoiakut
– elavdab vereringet
– tugevdab siseorganeid
– leevendab valu
– parandab närvitalitlust
– annab sisemist rahu ja vaigistab meeli

Vastunäidustused:
– hiljutised haigused, traumad, operatsioonid
– osteoporoos
– onkoloogilised haigused
– menstruatsioon, rasedus
– ägedad põletikud, nakkushaigused
– südamehaigused
– liigeste hüpermobiilsus, luumurd, nihestus, kunstliiges
– alkohol ja uimastid

g_i_73227_2105Meemassaž

Meemassaaz on saanud alguse Tiibetist ja on üks loodusravi osa. Mett kasutatakse kleepainena, mille abil eemaldatakse läbi naha organismist jääkaineid. Massaazi tulemusena on nahk siidine ja elastne. Meemassaaž aitab leevendada ka paljusid haigusi nagu liigesehaiguseid, radikuliiti, kehvveresust, selgroo liikuvust, vähendab tselluliiti, aitab ka hästi väsimuse ja stressi korral. Meemassaazi vastunäidustused – südame-veresoonkonnahigused, ägedad nahapõletikud, kasvajad, rasedus, meeallergia. Meemassaazi võib teha kuurina paar korda nädalas 4-5 nädalat järjest või profülaktikana kord kuus. Massaazile tule soovitavalt tühja kõhuga, pärast tuleks juua näiteks mineraalvett või taimeteed.

Meeldivate kohtumisteni ning parimate massaažikogemusteni,

Teie Ilu- ja Tervisesalong Eleen!